« Home | Under blue moon I saw you » | D'oh .... why you little .... » | Kaks pettumust » | Uhkus ja eelarvamused » | Laiskvorst olen » | Movies of myself » | Vaesus » | Filmidest » | 100% puhas mulliga õunamahl » | Kurb juubel » 

Tuesday, March 14, 2006 

Hüvasti Lennart!

Kuna tänane päev on väga kurb, siis ma pean sellest natuke rääkima. Lennart Meri oli lihtsalt nii tore, tark ja sõbralik inimene. Tõeline rahvamees, kes jättis väga tõsise mulje. Kõigele lisaks, täie tõsiduse juures ei olnud tal probleem ootamatult mingi nalja või vimpkaga välja tulla. See muutis ta kuidagi eriti inimlikuks. Tema huvi teiste inimeste ja nende arvamuse vastu lähendas teda inimestega veelgi. Mul endal füüsilist kookupuudet temaga polnud, kuigi rahvaüritustel olin teda nii mitmelgi korral näinud. Kaks kokkupuudet on olnud natuke erilisemad. Tooks need siinkohal ka eraldi välja.

Esimene oli Tallinnas. Kui ma ei eksi olid seal käimas Vanalinnapäevad. Mina tolknesin ema ja vennaga samuti seal. Korraga juhtus nii, et ühel natuke rahvavaesemal vanalinna tänaval ajas keegi selja tagant meid laiale. Natuke hiljem möödus üks härra, vasak käsi mugavalt pintsakutaskus ja parem käsi rippus kõrval, sigarett elegnatselt kahe näpu vahel suitsemas. Härra kõrval oli keegi välismaa naispoliitik. Kui Meri oli meist paar sammu ettepoole kõndinud, siis korraga pööras ta oma pea seljataha ja vaatas meile otsa, naeratas vabandavalt ja pilgutas silma, endal terve selle aja jooksul hästi muhe naerunägu peas. Ta oleks kindlasti ka rääkima tulnud meiega, kui tal poleks seda välismaist naispoliitikut kõrval olnud.

Teine mälestus on samuti veel sellest ajast kui ta president oli. Võis olla kunagi 1998 või 1999 aasta. jaanuarialgus. Kuna vennal oli sünnipäev, siis otsustasime seda perekeskis tähistada Tartu luksusrestoranis Barclay. Peale meie oli seal kaks inimest, kes ka varsti ära läksid. Natuke aega hiljem saabus maja ette uhke Mercedes ja varsti seisis uksel Lennar ise, kellele järgnes varsti Helle. Ta tervitas sõbralikult ja istus eemalolevasse lauda. Seekord ta nii muhe ei tundunud kui esimene kord, sest ta oli äärmiselt väsinud näoga (tundus, et ta oli mitu ööpäeva järjest üleval olnud). Sellest ajast lihtsalt on hea meenutada, et vend pidas sünnipäeva ja president oli kohal. Nüüd on kahjuks mõlemad siit ilmast lahkunud.

Täna on väga huvitav lugemine olnud teiste inimeste arvamused ja mälestused, mis neid Lennartiga sidus või mis neil Lennartiga koos juhtunud on. Need on nii südamlikud ja humoorikad lood.

Mugison - What I Would Say In Your Funeral