« Home | Konichiwa » | I'm your wicked uncle Ernie » | Olgu jõud sinuga » | Ikka ilma pildita » | Vihmana ma sajan » | Hits for tits » | Sad boy who played trombone » | Free Willy is back » | Pöörakem nüüd pilgud itta » | Kiisu, kiisu, nii armas! » 

Tuesday, May 31, 2005 

Sin CityTänase päeva suurim elamus on see, et nägin Sin City nimelist filmi, mis esimesest nähtud treilerisekundist alate tekitas selle filmi vastu suure uudishimu. Film ise oli hea. Väga brutaalne, samas ka naljakas ja seal leidus igasuguseid psühhe, kes kasutasid ohtralt püsse. Pean tunnistama, et Rodriguez on päris geniaalne tüüp. Jube see, et ta El Mariachi nii väikse rahaga valmis tegi ja kus paljud efektid tegid silmad ette sadu korda kulukamatele Hollywood'i filmidele, on juba märkimisväärne. Kuigi jah, vahepeal oli tal selline imelik aeg, kus valmistas lastefilme ja mitte eriti häid asju. Siis nüüd on ta tagasi. Sellist mõnusat mustvalge ja erkvärviliste detailide segamist kinolinal nagu ei mäletakski. Kunagi oli selline Ellen Niidu lasteraamat nagu Suur Maalritöö. See meenus selle filmiga ja selline juustum ja imalam film nagu Pleasantville. Neid kõike ei anna võrrelda, aga värvide kasutamise poole pealt on nad päris eraldiseisvad juhud, kui teistega võrrelda. Filmis oli päris palju erinevaid tegelasi. Eriline friik oli muidu selline pehme poisike nagu Elijah Wood. Kui ta oleks Sõrmuste Isandas ka samasugune olnud, siis poleks keegi küll ta käest sõrmust tahtnud kätte saada. Meeldiv oli näha Gilmore'i tüdrukut Alexis Bledel'it. Aga väga head olid ka vanad head Bruce Willis ja Mickey Rourke. Jessica Alba oli ilus küll, aga ta pole ikkagi minu maitse. Lisaks oli filmis kasutatud ka hulk ilusaid vanu klassikalisi autosi, mis selgelt silma jäid. Küll olid seal vanad Porched, Ferrari ja ports kinniseid ja lahtiseid ameeriklasi. Kuulduste järgi tuleb filmile ka järg või koguni järjed. Aga jah, seda peab DVD'le ootama. Ma usun, et see karp võib sama isuäratav ja eripärane välja näha nagu film ise.

Kuna vahepeal käis isa Saksamaal ja eelmine kord ta mulle peale ühe erootilise pastaka muud ei toonud, siis seekord sain topelt tagasi. Kõrvaklappe küll mitte, aga ma pole veel lootust kaotanud, kuna isa läheb emaga ülehomme Soome paariks päevaks (Rod Stewart'i kontserdile) ja seal on üks koht, kus kodulehe andmel neid müüakse. Selle eest sain viis CD'd. Bloc Party, Kaiser Chiefs, Feist, The Arcade Fire ja The Killers. Kõik siis väga head albumid ja kõik peaks olema ka debüütalbumit. Normaalne, sain päris suure portsu oma raha kokku hoida. See kuu enam plaate ei osta. Õnneks algab homme uus kuu.

Muusikast, aga ühes reklaamis kõrvu jäänud Stereo Total'i lugu I Love You, Ono. Mul on tunne, et Ladytron on sellest Prantsuse-Saksa segusest bändist kõvasti snitti võtnud.