« Home | Kiisu, kiisu, nii armas! » | Instant pleasure » | 41% on täis elurõõmu » | Once upon a time ... » | Neoonist linn » | California Stars » | Riisi kellegile? » | Uhkus ajab upakile » | Kui ma oleks härripotter, siis mu elu ei tundukski... » | Preemiaks » 

Sunday, May 01, 2005 

Pöörakem nüüd pilgud ittaTäna siis kaks filmiarvustust. Mõlemad on pärit Aasiast. Üks Hiinast ja teine Lõuna-Koreast.

A World Without Thieves - peategelasteks ühest mehest ja naisest koosnev paar, kes on edukad vargad. Siiski otsustab naispool, et temale sellest elust aitab ja tahaks normaalse inimese elu elada. Mees seda ei arva. Ühel rongisõidul saavad nad kokku ühe heasüdamliku, tööka, ausa ja päris suurt sularahahunnikut omava mehega, kelle juhe on aga pikem kui Keila Kaabli aastatoodang. Ühesõnaga väga kerge saak. Naisele aga mees meeldib ja üritab teda kaitsta. Õnnetuseks on rongis veel üks varaste grupp, kes oma professionaalsusega ei jää sugugi peategelastele alla. Teadagi, kelle raha nad tahavad. Film ise on ilusa pildi ja kaameratööga. Suurem osa tegevust toimub rongil. Verd näeb vähe, tüüpilisi efekte pole samuti palju. Küll on paar ilusat varastamisstseeni ja kaks eriti stiilset munakoorimist (sõna otseses mõttes) ja paar väiksemat kähmlust ka. Filmi sisu on kaasahaarav ja päris dramaatiline, kuigi ka nalja saab. Kohalikus kinos sai film päris sooja vastuvõtu, ja on seal üks edukamaid filme, peale Kung Fu Hustle ja Shaolin Soccer'i. Mulle igatahes jättis päris sügava mulje.

Save The Green Planet - peategelaseks on tüüp, kes on kindel, et tulnukad on vallutanud maailma ja kõige eesotsas on sealne politseiülem, kes ka tema ja ta natuke pooletoobise naise poolt röövitakse. Politseiülema peal tehakse igasuguseid naljakaid ja õudsaid piinamistrikke. Kumbki pool on vägagi järelandmatud. Loomulikult politseiülema kadumist pannakse tähele ja kõrgendatud olekus algatatakse ka tema otsimine, kus samuti otsijate vahel tekib kaks osapoolt (nagu filmides tavaks). Filmi õhustik on päris tume. Treileri põhjal jäi mulje, et tegu on sellise mustema komöödiaga, aga komöödiat oli seal suhteliselt vähe. Kui üks naljakas ebaõnnestunud mesilasparve eemaletõrjumine välja arvata, mille lõpp polnud aga eriti naljakas. Ka ulmet on filmis, aga seda siiski väga vähe. Kogu filmi vältel olin ma kahtlases segaduses, et kelle poolt olla. Peategelane tundus kohati täppipanevat, aga üldises mastaabis jättis täieliku debiili mulje. Kokkuvõttes oli päris huvitav film, aga sellisele tasemele ta ei küündi nagu ülalpool kirjeldatu. Samas on tore vaadata filme, mis on päris head ja pärinevad väljapool USA'd ja Euroopat, kuna idamaade inimesed erinevad neist kahest kultuurist päris palju.

Audio ››› The Specials - Pressure Drop
Olgu öeldud, et tänane muusikaline osa pole kummagi filmiga mitte kuidagimoodi seotud.